Pillow poisťovňa - asistencia

Zimné počasie so snehom na cestách zvýšilo pravdepodobnosť nehody, pri ktorej môže vozidlo skončiť čiastočne alebo úplne mimo cestu. Žiaľ, nie všetky poisťovne uhradia náklady v plnej výške.

Asistencia a vyprostenie

Na prvý pohľad by mal byť každý vodič poistený pre prípad nehody, ktorá si vyžaduje vyprostenie vozidla. Každé vozidlo musí mať PZP a asistenčné služby sú vždy súčasťou povinného zmluvného poistenia. V dôsledku toho zákazníci často očakávajú, že ich poisťovňa zaplatí nielen odťah, ale aj prípadné náklady na vyslobodenie. Faktom však je, že mnohí klienti sú v momente nehody nepríjemne prekvapení.

Často sa stáva, že vyprostenie musia čiastočne alebo dokonca úplne zaplatiť z vlastného vrecka. Existujú štyri dôvody:

 1. Vyprostenie nie je zahrnuté v asistenčných službách
  V podmienkach asistenčných služieb dohodnutého produktu nie je vyslobodenie uvedené alebo je výslovne uvedené, že “pri nehode nehradíme vyslobodenie“.
 2. Vyprostenie je obmedzené na bežnú techniku
  V tomto prípade, ak vozidlo skončí ďaleko mimo cesty, prevrátené alebo v nevhodnom teréne a je potrebné použiť špeciálne vyprosťovacie prostriedky, klient musí všetko zaplatiť. Ak zmluvné podmienky neobsahujú vysvetlenie, nejasnosť pojmu “bežná technika” je pre mnohých klientov problémom. Zahŕňa len vozidlo s navijakom alebo aj hydraulickú ruku alebo niečo navyše?
 3. Vyprostenie nemá dostatočný limit
  Ak je vyprostenie uvedené, malo by mať dostatočný limit na Slovensku aj v zahraničí. Náklady na vyprostenie sa líšia podľa konkrétnych podmienok a sumy do 200 EUR môžu byť nedostatočné, najmä pri použití špeciálneho vybavenia, v sťažených podmienkach a pod.
 4. Vyprostenie má spoločný limit s ostatnými službami
  Niekedy je stanovený limit (napr. 100 EUR) pre vyprostenie aj odťah. V tomto prípade je nielen limit nedostatočný, ale zároveň sa môže stať, že vyslobodenie už vyčerpá finančný limit a klient si musí odvoz zaplatiť sám. Kumulácia limitov na viacero služieb do jedného je bežnou praxou niektorých produktov, ktorá má pre klientov negatívne dôsledky.

Najlepším riešením je neobmedzený limit

Potreba vyprostenia sa samozrejme neobmedzuje len na zimné mesiace. Jeden z najdrahších zásahov v Česku a na Slovensku sa uskutočnil koncom marca tohto roku. Do Slapskej priehrady zišlo z mosta vozidlo. Záchrana si vyžiadala zásah potápačov a dvoch špeciálnych vozidiel. Problémom v podobných situáciách sú nespevnené plochy okolo vodnej plochy, ktoré komplikujú zásah a zvyšujú náklady. Náklady na podobné vyslobodenie sa v Česku alebo na Slovensku pohybujú okolo 10 000 eur, v krajinách ako Rakúsko, Nemecko alebo Taliansko by boli podstatne vyššie.

Aj to je dôvod, prečo Pillow poisťovňa ako prvá prináša na slovenský trh neobmedzený limit na vyprostenie. „Iba s týmto limitom môže každý vodič mať istotu, že v prípade nehody mu jeho poisťovňa pomôže zaplatiť celé náklady na vyslobodenie“, vysvetľuje Martin Podávka, spoluzakladateľ Pillow poisťovne. A prezrádza: „Obrovskou výhodou je, že neobmedzený limit vyslobodenia je obsiahnutý v každom variante asistencií a platí pre Slovensko aj pre zahraničie.“

Kalkulácia Pillow poistenie