Meníme svet poistenia
Dávame poisteniu dôveru, férovosť a zrozumiteľnosť.
A máme z toho veľkú radosť.

Prečo je tu Pillow?

Veríme, že poistenie môže byť spravodlivé a zrozumiteľné. A aby sme to dokázali, vytvorili sme poisťovňu a nazvali ju Pillow. Pre mnohých ľudí je vankúš (v angličtine pillow) symbolom pohodlia a pokoja. S dobrým poistením sa nemusíte obávať neočakávaných udalostí a môžete mať pokojný spánok. Práve preto Pillow.

Baví nás byť prví

Pre ľudí, nie pre právnikov
Nikto ich nečíta. A práve preto majú v sebe háčiky a kľučky. A to sme zmenili ako prvé. Vytvorili sme prvé revolučné, ľahko zrozumiteľné poistné podmienky v rozsahu niekoľkých strán. Sme prvé poistenie, ktorému budete rozumieť.

Vaše peniaze, váš zisk
Škody radi uhradíme. Ako je to možné? Ako prvá a jediná poisťovňa na Slovensku a v Česku garantujeme našim klientom podiel na zisku z hospodárenia poisťovne. Vďaka tomu nemáme motiváciu hádať sa o škodách a nevyplácať ich.

Platby na jednom mieste
Či už u nás máte jednu alebo desať zmlúv, peniaze posielate vždy na jeden účet. V peňaženke Pillow tak vždy uvidíte, či bolo všetko zaplatené alebo či nejaké eurá nechýbajú. Sme prvá a jediná poisťovňa s touto inováciou.

Náš príbeh: každý rok skok

2019 Pillow sa chystá na svet
V rodnom liste má Pillow uvedený dátum narodenia 25. 11. 2019. Tak ako má každé bábätko po narodení za sebou 9 mesiacov života, aj my sme sa na spustenie poisťovne pripravovali celý rok.

2020 Pillow sa rýchlo rozbieha 
V roku 2020 začíname klientom v Česku ponúkať revolučné poistenie vozidiel, bez balíčkov a s férovou cenou podľa počtu najazdených kilometrov. Náš úspech prekonáva všetky očakávania: získavame prvé miesto za inováciu roka a Zlatú korunu za náš nápad vracať peniaze za nenajazdené kilometre. Stávame sa najrýchlejšie rastúcou poisťovňou.

2021 Pillow myslí na zdravie
V roku 2021 prichádzame na český trh s revolučnou novinkou: poistenie úrazu a choroby jednoducho a bez poplatkov, nie komplikovane ako životné poistenie. A opäť je to trefa do čierneho! Nové poistenie získava prvú cenu za inováciu roka. A rovnako ako v predchádzajúcom roku sme strojnásobili počet poistených vozidiel.

2022 Pillow a vankúšový hattrick
V roku 2022 meníme aj svet poistenia bytov, domov, chát a chalúp. Do nového poistenia vkladáme desiatky úžasných nápadov a výsledkom je ďalšie prvenstvo v kategórii inovácia roka. Už tretí rok po sebe, hurá! Poistenie áut prekonáva viaceré hranice a stávame sa najúspešnejšou poisťovňou v oblasti poistenia áut. Opäť.

2023 Pillow je v TV a učí sa po slovensky
Počas prvých mesiacov vylepšujeme všetky 3 produkty pre Česko a spúšťame prvú kampaň. Pripravujeme poistenie áut pre Slovensko a s nadšením riešime tisíce úloh: od hľadania najlepších partnerov pre asistenčné služby či opravy áut až po vylepšovanie aplikácie. Stihneme všetko do konca roka?

2024 Polštár prekonal miliardu
Rastieme ako blázni a staráme sa o čoraz viac klientov. V máji sme prekročili hranicu 200 000 vozidiel s povinným zmluvným poistením a za celý rok nám dôvera našich klientov prinesie neuveriteľný obrat (v poistení hovoríme o tzv. predpísanom poistnom) vo výške jednej miliardy korún.

Konečne moderné poistenie pre vás

Poisťovňa v appke
Chceme, aby ste mali svoje poistenie vždy pri sebe. Len tak vám budeme môcť kedykoľvek pomôcť. Aplikácia už teraz dokáže naozaj veľa, ale vývoj sa ešte zďaleka nekončí.

Žiadne poplatky
V Pillow si myslíme, že dobrý poplatok je žiadny poplatok. Preto sme naše poistenie navrhli tak, aby nemalo žiadny sadzobník poplatkov. A táto myšlienka sa každému páči.

Bez papiera a pobočiek
Bežná poisťovňa musí zvyšovať náklady na poistenie o náklady na tlač listov a poštovné a náklady na prevádzku drahých pobočiek. Pillow cenu nezvyšuje: všetko posielame e-mailom a nemáme pobočky.

Silná a bezpečná. Jednoducho Pillow.

Dohľad ČNB
Prísny dohľad Českej národnej banky znamená kontrolu hospodárenia poisťovne. Všetky dôležité finančné ukazovatele (minimálny kapitál, pomer solventnosti atď.) spĺňame na 1*. Na výplatu škôd máme dostatok peňazí.

Špičkové zaistenie
Pillow je zaistená medzinárodným panelom zaisťovateľov na čele s
Hannover Re, tretím najväčším zaisťovateľom na svete s ratingom AA. Medzi ďalších patria svetoznáme spoločnosti Swiss Re, R+V Versicherung, Arch Re a Deutsche Rück.

Silný akcionár
Väčšinovým akcionárom je spoločnosť RSJ, jedna z najväčších českých finančných skupín. RSJ Investments spravuje široké portfólio najlepších investícií v oblasti nehnuteľností, poľnohospodárstva, strojárstva a služieb.

Česká alebo slovenská poisťovňa?

Podľa zákona sme samozrejme česká spoločnosť, ale podľa našich zamestnancov si nie sme takí istí 😉 Celý tím poisťovne sa sem nezmestí, ale zakladateľov a niektorých kolegov môžete spoznať už hneď teraz.

Jakub je poisťovacím vizionárom. Pomohol vybudovať kanceláriu poisťovateľov, jadrový poistný pool, riadil dve veľké poisťovne a naučil Čechov platiť za poistenie podľa najazdených kilometrov.

Jakub Strnad

Jakub Strnad
Zakladateľ a predseda predstavenstva
(* Kosmonosy, Česko)

Marcela baví matematika, poriadok, Excel a cestovanie. Preto nie je prekvapením, že pracoval ako aktuár a v Pillow navrhol procesy od samého začiatku až do konca. A všetko spočítal.

Marcel Beno
Spoluzakladateľ a člen predstavenstva
(* Bratislava, Slovensko)

Martin sa venoval poistnej matematike, vývoju produktov, marketingu, CX a UI dizajnu a po 20 rokoch to všetko využil pri vytváraní najúžasnejšieho vankúšového poistenia.

Martin Podávka
Spoluzakladateľ a člen predstavenstva
(* Kolín, Česko)

Miki pracoval na finančných auditoch najväčších penzijných fondov a poisťovní na českom trhu. Má rád geografiu a cestovanie. V spoločnosti Pillow dohliada na všetky finančné operácie. Do posledného centu.

Mikuláš Krupa
Finančný riaditeľ
(* Piešťany, Slovensko)
.

Jitka sa už 10 rokov stará o klientov a poradcov v oblasti poistenia. Spolu so svojím tímom má jediný cieľ: urobiť z každého klienta Pillow toho najšťastnejšieho klienta.

Jitka Sekaninová
Vedúca tímu starostlivosti o klientov
(* Nymburk, Česko)

Zuzka si na univerzite vybrala poisťovníctvo a odvtedy pracuje ako poistná matematička alebo manažérka rizík. Dnes dohliada na finančné zdravie a odolnosť Pillow poisťovne.

Zuzana Vasková
Risk officer
(* Spišská Nová Ves, Slovensko)
.