Pred štyrmi rokmi by niečo také čakal len málokto. Dnes sa sny stali skutočnosťou a Pillow poisťovňa čoskoro privíta vo svojom portfóliu dvestotisíce vozidlo s povinným ručením.

Začalo sa to v roku 2020

Keď Pillow poisťovňa získala licenciu bývalej Prvej klubovej poisťovne, prevzala aj kmeň poistených vozidiel, ktorý k 1. januáru 2020 tvorilo 7 042 vozidiel. Začiatkom roka 2020 začala Pillow poisťovňa ponúkať inovované poistenie s cenou podľa kilometrov, ktoré ponúklo klientom dokonalú transparentnosť prostredníctvom ceny za jeden kilometer mimo odhadovaný interval. A čo je ešte dôležitejšie, modulárny dizajn produktu namiesto nepopulárnych a ťažkopádnych balíčkov umožnil poradcom zostaviť poistenie presne podľa potrieb klientov.

V priebehu roka 2020 bolo nové Pillow poistenie zavedené na väčšine porovnávacích portálov a získalo Zlatú korunu za svoj férový prístup s vrátením peňazí za neprejazdené kilometre. V čase Covidu a karantény to bol férový prístup, ktorý v Česku ponúkali len dve poisťovne. V tom istom roku získalo Pillow poistenie vozidiel aj ocenenie za poistnú inováciu roka 2020. Produkt bodoval vďaka automatickému nastaveniu ceny poisteného osobného auta bez rizika podpoistenia. Unikátnou funkciou, ktorú Pillow priniesla na trh ako prvá, bola obhliadka poškodeného vozidla na diaľku a samozrejme aj asistenčné služby, ktoré neobsahovali limit pre odťah stanovený v peniazoch. Možno pripomenúť, že dva ďalšie produkty Pillow poisťovne, zopakovali úspech v rovnakej súťaži aj v nasledujúcich rokoch.

Raketový nárast v každom roku

Vďaka všetkým inováciám sa Pillow poistenie vozidiel stalo najrýchlejšie rastúcim poistením na českom trhu. Do konca roka 2020 sa počet vozidiel (podľa štatistík ČKP) zvýšil na 21 157. Na konci ďalšieho roka 2021 to bolo už 66 157 a v nasledujúcom roku 2022 prekročil stotisícovú hranicu s hodnotou 126 217. Na konci minulého roka 2023 bolo v Pillow poistených 172 027 vozidiel s povinným ručením. Tu však už musíme doplniť dôležitý prívlastok – “českých” vozidiel.

Pred koncom minulého roka ponúkla Pillow poisťovňa svoje služby aj majiteľom a prevádzkovateľom vozidiel na Slovensku. Tak ako v začiatkoch svojho pôsobenia v Česku, aj v súčasnosti prebieha implementácia poistenia Pillow do jednotlivých porovnávacích portálov, ktoré používajú poradcovia a klienti. Ku koncu marca mala Pillow poisťovňa v PZP poistených už 2 502 vozidiel, čo predstavuje “bondovský” podiel 0,07 %. V Česku bolo k rovnakému dátumu poistených 189 367 vozidiel s povinným ručením.

Súťaž o 200 000. vozidlo

Ak spočítame 189 367 + 2 502, dostaneme počet vozidiel ku koncu marca 191 869. Pillow teda čoskoro poistí svoje 200 000. vozidlo a práve pri príležitosti tohto úžasného okamihu poisťovňa pripravila tipovaciu súťaž. Päť súťažiacich, ktorí najlepšie uhádnu deň, kedy bude toto vozidlo poistené, vyhrá poukaz na zľavu 80 EUR na akúkoľvek novú poistnú zmluvu Pillow. V prípade výhercov z Česka je to ekvivalent 2 000 Kč.

Zapojenie sa do súťaže je jednoduché. Na ktoromkoľvek z piatich oficiálnych profilov spoločnosti Pillow na sociálnych sieťach stačí uhádnuť správny deň vedľa súťažného príspevku a potom sledovať vyhlásenie výsledkov.