Príchod Pillow poisťovne na slovenský trh priniesol ďalšie príjemné prekvapenie, tentoraz pre všetkých majiteľov motoriek, skútrov či mopedov. Prečo môžu ich majitelia ušetriť až polovicu platieb za PZP a KASKO?

Tri dôvody pre výhodnejšiu cenu

Pillow poisťovňa dosahuje výhodné ceny pre motorky, skútre a mopedy vďaka trom unikátnym vlastnostiam. Prvým je stávka na úplnú digitalizáciu všetkých procesov. Všetko je od základu navrhnuté tak, aby bol chod poisťovne čo najviac automatizovaný. Pri dojednávaní novej poistnej zmluvy nie je potrebný jediný človek na strane poisťovne. Výpočet, vytvorenie návrhu zmluvy, spárovanie prvej platby, odoslanie poistky, kontrola zaslaných fotografií pre havarijné poistenie – to všetko sa vykonáva bez zásahu človeka, všetko zvládajú počítače a umelá inteligencia. Výsledkom je zníženie nákladov a Pillow poisťovňa sa rozhodla túto úsporu premietnuť do nižších cien poistenia.

Druhou inováciou je dokonalé využitie historických údajov o škodách jednotlivých vodičov. Poisťovňa sa potenciálnych poistencov nepýta na počet poistných udalostí v minulosti ani na dĺžku trvania predchádzajúcich poistení. Všetko si zisťuje sama z databázy Slovenskej kancelárie poisťovateľov, a tak má pre každého klienta najspravodlivejšiu cenu, ktorá obsahuje správnu hodnotu bonusov. V prípade motocyklov to znamená dodatočné zníženie ceny až o 25 %.

Poslednou treťou funkciou, na slovenskom trhu úplne unikátnou, je cena podľa najazdených kilometrov. Tí, ktorí jazdia málo, spôsobujú málo škôd a vďaka tomu môžu ušetriť na poistení PZP a KASKO. V prípade motocyklov stačí zadať ročný nájazd od 1 000 km do 10 000 km. Nad hornú hranicu je cena pevne stanovená. Rozdiel medzi najvyšším a najnižším počtom najazdených kilometrov predstavuje pri motocykloch zľavu až do výšky 40 %.

Príklady cien

Na histórii poistných udalostí klienta, na počte najazdených kilometrov a na objeme motora motocykla alebo mopedu. Cenu ovplyvňujú aj ďalšie parametre, ako napríklad miesto bydliska klienta, ale nie tak výrazne. Najnižšia cena PZP pre motocykle do kubatúry 50 cm3 s nízkym počtom najazdených kilometrov sa začína na 9 EUR.

Väčšie motocykle do 350 cm3 majú cenu PZP od 18 EUR. Táto cena platí aj pre väčšie mestá ako Žilina, Trnava, Trenčín alebo Poprad. Majitelia strojov nad 500 cm3 už budú potrebovať minimálne 28 EUR. Všetky ceny zahŕňajú základnú asistenčnú službu, ktorá pomôže v prípade nehody poisteného motocykla.

Kompletné poistenie motocyklov

Majitelia motocyklov, skútrov a mopedov môžu využívať všetky ostatné výhody Pillow poistenia ako majitelia automobilov. Najdôležitejšou z nich je sloboda výberu rozsahu poistného krytia. Pillow klientom nevnucuje žiadne balíky PZP alebo havarijného poistenia. Klient si vyberá len to, čo skutočne potrebuje. Asi nikoho neprekvapí, že okrem PZP a asistenčných vankúšov je tretím najobľúbenejším vankúšom u motoristov vankúš Stret so zverou. Pillow poisťovňa nerozlišuje medzi vodičmi áut a motocyklov ani v prípade vankúša Úraz so zverou. Rozsah krytia a limity sú rovnaké, neexistuje žiadne nespravodlivé obmedzenie.

Pillow poistenie motocyklov môžu finanční poradcovia pre svojich klientov dojednať vo všetkých kvalitných porovnávačoch poistenia na slovenskom trhu alebo priamo v kalkulačke Pillow poisťovne.