Kým niektorí ľudia trávia Silvestra zábavou a veselosťou, iní si už od prvých minút nového roka začínajú plniť svoje novoročné predsavzatia, napríklad uzatvoriť si lepšiu poistku.

Rozdiel len 12 sekúnd

Pillow poisťovňa tradične zverejňuje čas, kedy bola uzatvorená prvá vankúšová poistka v novom roku. Tento rok mohla po prvýkrát porovnať tento okamih pre Slovensko a Česko. Ukázalo sa, že v oboch krajinách žijú ľudia, ktorí namiesto sledovania ohňostrojov alebo silvestrovských programov v televízii uprednostňujú vylepšenie svojho portfólia finančných produktov vrátane poistenia

Prvá slovenská zmluva (presnejšie návrh zmluvy) vznikol 1. januára 25 minút a 55 sekúnd po polnoci. V Česku však záujemcovia o poistenie tiež nelenili a prvý návrh vznikol 26 minút a 7 sekúnd po polnoci. Rozdiel je teda len 12 sekúnd v prospech Slovenska. Obe poistky boli vytvorené pomocou internetových stránok, jedna priamo na stránke poisťovne Pillow a druhá pomocou internetového porovnávača. Keďže dojednanie poistenia trvá len niekoľko minút, možno predpokladať, že obaja klienti začali tento proces po polnoci na Nový rok.

Prvé poistenie v tomto roku

Podobne ako sa zverejňuje výška a hmotnosť prvých narodených bábätiek, pozrime sa na “parametre” prvého vankúšového poistenia roku 2024. Poisteným vozidlom je Nissan Navara s rokom výroby 2013. Vzhľadom na vek vozidla majiteľ už nevyužil možnosť uzatvoriť havarijné poistenie na rovnakej poistnej zmluve ako PZP. Zvolil si najnižší limit 6,5/1,3 milióna EUR pre PZP, ktorý je už pripravený na zmenu zákona o PZP. Predpokladaný počet najazdených kilometrov je 10 000 km (+/- 500 km). Ak vozidlo najazdí menej kilometrov, Pillow vráti časť peňazí späť poistníkovi.

Dôležitý je aj výber asistenčného vankúša. Vozidlo bude pravdepodobne prevádzkované lokálne, preto si majiteľ vhodne zvolil možnosť “50 km v SR”. Vďaka tomu má v prípade nehody alebo poruchy istotu odťahu do vzdialenosti 50 km bez akýchkoľvek ďalších doplatkov. Ďalšou výhodou je neobmedzené vyprostenie, ktoré Pillow poisťovňa ako jediná na Slovensku ponúka ku všetkým variantom asistenčných služieb.

Zaujímavý detail prezrádza dátum začiatku poistenia, ktorý je stanovený na 1. apríla. Poistenie Pillow je možné uzatvoriť s odloženým začiatkom až o 3 mesiace. Teda 1. január bol prvým dňom, kedy si majiteľ vozidla mohol uzatvoriť poistenie s daným dátumom začiatku v Pillow poisťovni, a presne to aj urobil. Ostáva už len dodať, že majiteľ Nissanu si zvolil ročnú frekvenciu platenia a využil tak najvyššiu zľavu za frekvenciu platenia. Pillow želá Nissanu Navara všetko najlepšie do nového roka a veľa kilometrov bez nehôd!