Aj keď je Pillow na Slovensku nováčikom, celkovo už zvládla poistiť tisíce vozidiel. Kto chodí do tejto poisťovne najčastejšie?

Poďme sa spoločne pozrieť na detailné štatistiky áut, ktoré majú na Slovensku a v Česku dohodnuté krytie v tejto poisťovni.

Koľko vozidiel si zvolilo Pillow?

Ku koncu roka 2023 malo v Pillow na Slovensku a v Česku dohromady uzavreté povinné zmluvné poistenie 172-tisíc vozidiel. K tomuto číslu ešte môžeme pripočítať niekoľko tisíc vozidiel, ktoré sa poistili bez PZP. Unikátna konštrukcia vankúšového krytia totiž funguje ako stavebnica, takže si každý klient môže poistiť práve to, čo potrebuje.

Prevažnú väčšinu, konkrétne 79 %, tvoria osobné autá. Na rozdiel od konkurencie nemá Pillow v ponuke poistenie flotíl ani lízingových spoločností, čo jej umožňuje vytvárať veľmi zdravé portfólio poistených vozidiel. Tie dopĺňa 17 % motoriek a 3 % vozíkov. Ak to spočítame, sme už takmer hotoví. Na autobusy, nákladiaky, traktory a ďalšie u Pillow pripadá dohromady len 1 % poistených.

Aké značky áut Pillow poisťuje?

Pokiaľ sa pozrieme detailnejšie na poistené osobné autá, nie je asi veľkým prekvapením, že vedú škodovky, je ich dokonca viac ako štvrtina. Ďalšie značky môžete vidieť v tabuľke:

Najčastejšie poisťované autá v poisťovni Pillow
Škoda 25,5 %
Volkswagen 9,8 %
Ford 8,2 %
Renault 5,0 %
Hyundai 4,5 %
Peugeot 4,4 %
BMW 4,0 %
Citroën 3,8 %
Toyota 3,3 %
Opel 3,2 %
Ostatné značky 28,3 %

Do vankúšovej poisťovne chodia ale aj majitelia iných značiek. Poistených má aktuálne aj 65 vozidiel značky Tesla, 45 cadillacov a zhodne päť Corvette a päť trabantov.

A čo ďalšie štatistiky osobných vozidiel?

Čo sa týka paliva, o malý kúsok vedú tie s benzínovým pohonom. Majú podiel 49,4 %, zatiaľ čo dízlákov má Pillow 48,8 %. O zvyšných 1,8 % sa delí plyn a elektrina.

Pillow poisťovňa je v porovnaní s ostatnými hráčmi na trhu zatiaľ len krátko, ale to neznamená, že by nevedela poistiť aj veterány. Naopak, Pillow poistenie s cenou podľa nájazdu kilometrov zaujalo už mnoho stoviek týchto historických skvostov, ktoré väčšinou jazdia málo, a tak u nej majú nízku cenu poistenia.

Najstarším z nich je aktuálne Audi z roku 1933. Priemerný vek poistených osobných áut v poisťovni je 14,87 roka (na trhu presahuje 16 rokov) a najviac poistených vozidiel bolo vyrobených v roku 2008.

Koľko autá najazdia?

Ako sme už písali vyššie, vankúšové poistenie je výhodné predovšetkým pre autá, ktoré jazdia málo. Čím menej totiž jazdia, tým menej ich majitelia platia. Pokiaľ sa pozrieme medzi osobné vozidlá, tak celých 79 % ich má nájazd do 10 000 km ročne.

Z toho je vidno, že poistenie podľa najazdených kilometrov si svojich cieľových zákazníkov nachádza presne tam, kde ich hľadať chce. Je vhodné pre všetkých, ktorí jazdia málo, pretože tí platia až o 35 % menej, než by zaplatili u poisťovní, ktoré nájazd nevyužívajú. Sme radi, že klienti poistenie od Pillow oceňujú a veríme, že to tak bude aj naďalej.